Monday December 17th 2018

Jak zatrudnia agencja rekrutacyjna

Firmy poszukujące pracowników z wybranych branż zwykle nie tracą czasu na samodzielną organizację i realizację procesu zatrudnienia, zlecając takie zadania firmom zewnętrznym. Dlatego agencja rekrutacyjna poszukuje pracowników nie tylko poprzez publikowanie ogłoszeń w imieniu klienta, ale bardzo często zwraca się bezpośrednio do potencjalnych pracowników, wysyłając im oferty pracy poprzez serwisy społecznościowe.

Jak szukają pracowników agencje rekrutacyjne

Posiadanie profilu w serwisach dla zawodowców traktowane jest jako obowiązek. To właśnie poprzez takie profile rekruterzy wyszukują pracowników, których kariera i zakres odpowiedzialności zawodowej jest zbieżny z zadaniami, jakie pracownik miałby realizować u swojego przyszłego pracodawcy. Jednak zanim dojdzie do spotkania z rekruterem, bardzo często przeprowadzana jest rozmowa telefoniczna z potencjalnym pracownikiem w celu przybliżenia mu jego potencjalnego pracodawcy oraz dopytania o doświadczenia zawodowe, które faktycznie dałyby się wykorzystać na konkretnym stanowisku.

Agencje rekrutacyjne dla przykładu http://www.tw.polskihr.pl/c236,rekrutacja.html odpowiadają nie tylko za sprawny przebieg całego procesu rekrutacji, ale również za profesjonalizm osoby, którą będą rekomendować do zatrudnienia u swojego zleceniodawcy.

More from category

Co warto wiedzieć o agencjach pracy tymczasowej?
Co warto wiedzieć o agencjach pracy tymczasowej?

Co roku według oficjalnych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej około 250 tysięcy osób znajduje [Read More]

Czym jest leasing pracowniczy?
Czym jest leasing pracowniczy?

  Leasing pracowniczy to opcja, która zdobyła dużą popularność wśród pracodawców. W teorii jest to, [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives