Sunday January 20th 2019

Co warto wiedzieć o agencjach pracy tymczasowej?

Co roku według oficjalnych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej około 250 tysięcy osób znajduje zatrudnienie dzięki agencjom pracy tymczasowej. W Polsce działa wiele takich agencji, ale nie wszystkie są rzetelne.

Jak sprawdzić czy agencja pracy tymczasowej jest wiarygodna? Przede wszystkim przed wysłaniem dokumentów do takiej firmy warto dowiedzieć się czy jest ona wpisana do Rejestru Agencji Zatrudnienia w danym regionie jak Tw.Polskihr.pl. Dobrze jest też zajrzeć na jej stronę internetową. Agencja może pobierać opłaty, ale tylko w przypadku pracy za granicą. Dotyczy to faktycznie poniesionych kosztów z tym związanych. Wcześniej taki zapis powinien znaleźć się jednak w umowie. Pobieranie przez agencje innych opłat związanych z poszukiwaniem pracy jest niedozwolone.

Wiele ofert pracy znajdujących się na znanych portalach jest umieszczane właśnie przez agencje pracy, które poszukują pracowników dla swoich klientów. Najlepsze agencje posiadają ogromne bazy CV, spośród których wybierają osoby pasujące do oczekiwań danego pracodawcy. Niekiedy agencje pracy działają także za pośrednictwem portali społecznościowych związanych z pracą. To w ostatnim czasie coraz większa szansa na zdobycie wartościowego pracownika.

More from category

Czym jest leasing pracowniczy?
Czym jest leasing pracowniczy?

  Leasing pracowniczy to opcja, która zdobyła dużą popularność wśród pracodawców. W teorii jest to, [Read More]

Jak zatrudnia agencja rekrutacyjna
Jak zatrudnia agencja rekrutacyjna

Firmy poszukujące pracowników z wybranych branż zwykle nie tracą czasu na samodzielną organizację i realizację [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives